Технологія POP-UP

Технологія POPUP (англ. «поп-ап») – внесення добрив під час посіву у безпосередньому контакті/або у безпосередній близькості від насіння. Окремий випадок технології IN-FURROW.

Найкращим вибором для внесення добрив у такий спосіб є використання POP-UP добрив – спеціалізовані добрива для ультралокального внесення (рідкі безбаластні добрива з низьким сольовим індексом та мікрогранульовані добрива).

 

Рідкі стартові добрива (РСД) є спеціалізованими добривами, що характеризуються високою чистотою, низьким сольовим індексом і відсутністю або мінімальним вмістом токсичних домішок (а тому максимально безпечні для насіння і проростків), містять елементи живлення у повністю водорозчинній доступній для рослин формі. Вони розроблені спеціально для внесення під час посіву у посівну борозну. Слід відрізняти традиційні рідкі комплексні добрива (РКД), які вносять за технологією 5 см на 5 см (2”×2”) і які не призначені для технології In-Furrow (Pop-Up).

Мікрогранульовані добрива зазвичай за хімічним складом схожі на традиційні, але відрізняються малим діаметром гранули: в середньому від 0,5 до 1,5 мм, в результаті чого досягається більша поверхня контакту добрива з ґрунтом і коренями рослин. Також важливою відмінністю у більшості випадків є наявність додаткових компонентів у мікрогранульованих добривах – мікроелементів та спеціальних добавок, які підвищують їх ефективність.

Як рідкі, так і мікрогранульовані стартові добрива є високоефективними за низьких норм внесення. Їх головним призначенням є стимулювання росту рослин на ранніх етапах розвитку. Зазвичай, це добрива з підвищеним вмістом фосфору, можуть також містити важливі для початкового росту мікроелементи – Zn, B, Mn та інші.