Чи знаєте ви секрет успіху Девіда Хули?

Напередодні Нового 2020-го року всю аграрну спільноту захопила інформація щодо нового світового рекорду врожайності кукурудзи. Здавалось би, що рекорд 2017-го року, який складав 33,4 т/га, вже перевищує у декілька разів середню врожайність країн-лідерів з виробництва кукурудзи. Але у 2019 році Девід Хула побив свій же минулий рекорд, досягнувши 38,8 т/га!!! Так, звичайно, ви можете висувати аргументи, що у нього полив, гібрид з високим ФАО тощо. Але ж він подолав ВЛАСНИЙ рекорд! 

У чому ж його секрет? Звичайно, усіх тонкощів своєї технології він не розкриває, але, сумуючи фрагментарні дані, ми спробували відтворити головні складові його успіху.

На думку Девіда, вирощування культури є «грою наступом, а не захистом». Необхідно мати позитивний настрій і бути готовим до змін, «…робити щось відмінне від того, що ми робили раніше, знову і знову, робити щось інше від того, що робив мій дідусь і мій тато».

Потрібно зазначити, що грунти, на яких Девід Хула ставить свої рекорди, не є унікальними. «У нас не чарівний шматок бруду, ми просто звертаємо увагу на те, що робить наш ґрунт».

Отже, серед його секретів:

1.       Зрошення, яке, звичайно, дозволяє кукурудзі реалізувати свій генетичний потенціал.

2.       Обрати правильний гібрид. «Вибрати правильний гібрид подібно тому, як знати емоційні стани свого подружжя: за правильної оцінки це дає користь, за неправильної – коштує дуже дорого». Девід вважає, що «генетичний потенціал кукурудзи сьогодні сягає 800 бушелів (50 т/га). … за середньої для США врожайності 11 т/га, ми маємо пройти ще дуже тривалий шлях». Вже третій світовий рекорд Девід поставив з гібридом компанії Pioneer2019 році Pioneer® P1197YHR).

3.       Передпосівна підготовка насіння. Поряд із протруйниками, він застосовує добрива, що поряд із елементами живлення (зокрема, цинк), містять регулятори росту, що забезпечують краще проростання насіння. «Насіння є тим будівельним фундаментом, який ми намагаємось укріпити. Ми робимо все можливе для його захисту».

4.       Беззмінний прихильник но-тілл упродовж більше 30 років, новий рекорд був досягнутий зокрема за рахунок застосування технології стрип-тілл і системи SoilWarrior©.

5.       Рівномірність сходів є запорукою успіху. Це досягається двома шляхами: (1) правильним налаштуванням сівалки, підбиранням оптимальної глибини посіву (для Девіда це близько 4,5 см), та (2) внесенням стартових добрив як у посівну борозну (технологія infurrow), так і за схемою «нижче і вбік».

6.       Стартове добриво. Кукурудза дуже чутлива до внесення стартових добрив. Під час посіву Хула вносить за схемою «3 на 2» азот і фосфор (у співвідношенні 2:1) у поєднані з сіркою, бором і цинком. Але він вважає, що обов’язково необхідно одночасно вносити добрива у посівну борозну (технологія infurrow), що він називає «Естафетою». Такі добрива поряд із елементами живлення містять кислоти, високоенергетичні компоненти та стимулятори росту рослин. «Головним завданням є нагодувати живі організми ґрунту за рахунок збалансованого добрива, легко доступного у момент, коли рослини потребують цього».

7.       рН свого ґрунту від тримає на рівні, близькому до 6, а не 6,5, як це зазвичай рекомендують для його зони. Внесення вапна він застосовує лише зниження рН нижче 5,8, раз на 3-4 роки. Незалежно від рН грунту він вносить мікроелементи, щоб забезпечити їх доступність.

8.       Калій є необхідним для отримання високого врожаю кукурудзи, яка є «крупним його споживачем»: споживання калію майже на рівні з азотом. Хула вносить 200-250 кг/га калію залежно від аналізу грунту.

9.       Внесення добрив у строки, коли ми можемо впливати на врожайність. Він вважає, що для внесення мікроелементів (Zn, Fe, B, Cu, Mn, Mo) більше підходить фаза 3 і 4 листків (V3 і V4 за методом комірця), ніж фаза 5 листків. Така стратегія, за умови достатньої кількості вологи і контролю бур’янів, дозволяє досягнути приросту врожайності 1,7 т/га і більше.

10.   У фазу V5 Девід практикує позакореневе внесення NPK добрив (зокрема, 3-18-18) у кількості до 50 л/га, а також проведення кореневих підживлень. Друге кореневе підживлення азотно-сірчаними добривами він проводить у фазу V8. Також упродовж сезону він застосовує прикореневі підживлення (Ydrop і фертигація) мікроелементами, мікробними препаратами, азотом, калієм, сіркою і бором.

11.   Пізні позакореневі підживлення. Під час викидання ниток, а також через три тижні він застосовує аеровнесення листкових добрив. «Це підвищує здоров’я рослин і максимізує налив зерна».

12.   У посівах з високим потенціалом врожайності він застосовує бакові суміші з регуляторами росту рослин, гуміновими кислотами і іншими джерелами вуглецю.

13.   До 2,6 т/га приросту дозволяє отримати внесення близько 100 кг/га азоту у кореневе підживлення за 7-10 днів до викидання волотей. «Ми намагаємось обманути кукурудзу, щоб вона думала, що вона не густо заселена і в неї є достатня кількість азоту».

14.   Регулярний аналіз рослин. Упродовж 10 років він робить це щотижня. «Ваша мета повинна полягати у тому, щоб вашій культурі була доступна достатня кількість елементів живлення у такій формі, у якій рослина може їх використовувати, і переконатись у тому, що вона їх таки використала. Ми даємо рослині базову траєкторію, а потім прогнозуємо».

15.   Що стосується контролю захворювань і шкідників, то Девід Хула вважає, що тут секрет один: «лише контролювати їх». Він завжди використовує останні інновації у цій сфері.

16.   І наостанок – розробити план вирощування культури, виконати його, скоригувати упродовж періоду вегетації – та оцінити. Щоденне оглядання посів і коригування. «Якщо ми помітили, що врожай не має потенціалу в певний момент, тоді ми просто перестаємо витрачати гроші».

Для самого Девіда Хули вирощувати кукурудзу і брати участь у конкурсі врожайності – «пристрасть». «Бог благословив нас засобами. Від нас залежить їх використання». Отже, головним викликом для аграрія є підтримка рослин і грунту активними упродовж усього сезону. Для цього необхідно налаштувати норми і строки внесення добрив і біологічних препаратів задля найкращого забезпечення потреб системи рослина/грунт.

 

І наостанок хотілось би поділитись нашими висновками. В усій його технології вирощування прослідковується одна яскрава риса: він іде шляхом накопичення технологічних рішень, шукає ту комбінацію, яка дає найкращий результат. На супротив доволі частої у нас тенденції відмови від тих «ланок», які, начебто, не дають результату.

Якщо, наприклад, застосування чи якогось конкретного добрива, чи строку його внесення не дало ефекту, то це не означає, що необхідно взагалі відмовитись від нього. Потрібно лише проаналізувати дані і спробувати інші комбінації. Рішення відмовитись взагалі, під приводом того, що «воно не працює», призводить до розривання усього ланцюга рішень від посіву до врожаю.

Ірина Логінова

 (С) НВК “Квадрат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *